Dlaczego warto korzystać z ekologicznych środków czystości?

Ekologiczne porządki

W sklepach znajdziemy szeroką gamę środków czystości – często bardzo drogich. Jednak nasze mieszkanie oraz dom możemy utrzymać w higienicznej czystości bez ich udziału. W tym celu mogą pomóc nam ekologiczne środki czystości, które kupimy jako gotowe lub przygotujemy samodzielnie. Jakie są ich główne zalety?

Zmywanie podłóg, mycie okien, a nawet pranie – to wszystko możemy zrobić z użyciem ekologicznych środków czystości. Wybierane są one coraz częściej także przez profesjonalne firmy sprzątające, którym zależy na środowisku naturalnym – sprzątanie biur, mieszkań i domów z eko detergentami dostępne jest również w naszej firmie Miotła Czarownicy.

Dlaczego warto korzystać z ekologicznych środków czystości? Zapraszamy do poznania ich największych zalet w porównaniu ze zwykłymi detergentami.

  • Nie zawierają szkodliwych dla środowiska naturalnego i człowieka związków chemicznych – bazują na naturalnych składnikach roślinnych i minerałach.
  • Są bezpieczne w używaniu – nie wywołują nieprzyjemnych, także długoterminowych skutków ubocznych, na przykład ze strony skóry, układu oddechowego.
  • Są przystępne cenowo – wytworzone samodzielnie ekologiczne detergenty są tańsze niż te gotowe, które kupujemy w sklepach.
  • Nie zawierają produktów odzwierzęcych – są odpowiednie do używania przez wegan.
  • Nie są testowane na zwierzętach – przy ich produkcji nie dochodzi do cierpienia zwierząt.
  • Nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych – zamiast nich stosuje się ich naturalne odpowiedniki, na przykład olejki eteryczne.
  • Mają opakowania do recyklingu – większość gotowych detergentów eko ma opakowania przeznaczone do recyklingu, a także wykonane są one z surowców pochodzących z recyklingu – plastiku, kartonu.
Poprzedni Post
Następny Post