Sprzątanie domów i mieszkań po awariach

Firma sprzątająca oferuje pomoc w usuwaniu skutków awarii w domach

Zepsuta pralka, z której wycieka woda, zatkana rura kanalizacyjna, problemy z odpływem w toalecie – to wszystko to problemy, które niosą za sobą poważne konsekwencje, jeśli chodzi o stan pomieszczeń. W przypadku typowych domowych awarii nie wystarczy zwykłe sprzątanie. Warto wówczas sięgnąć po wsparcie profesjonalnej firmy sprzątającej. 

Zalania, awarie instalacji – jakie problemy towarzyszą takim sytuacjom? 

Gdy łazienkę, kuchnię lub inne pomieszczenia w domu zaleje woda lub nieczystości, w pierwszej kolejności konieczne jest dokładne wyczyszczenie podłogi. W innym przypadku wilgoć może dostać się pod panele podłogowe i trwale je uszkodzić, a w skrajnych przypadkach może dojść do zalania mieszkania znajdującego się poniżej. Usunięcie nadmiaru wody to dopiero początek. Jeśli doszło do awarii kanalizacji, trzeba także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i dokładnie zdezynfekować zalane powierzchnie. Z tym zadaniem trudno jest poradzić sobie samodzielnie – najlepiej skorzystać wówczas z usług firmy, która oferuje sprzątanie domów i mieszkań po awariach. 

Usługi, które wykonujemy w ramach sprzątania po awariach 

Usunięcie szkód po zalaniu lub innej awarii musi odbyć się jak najszybciej, by nie doszło do poważnych zniszczeń. Jesteśmy zawsze gotowi, by dotrzeć do Ciebie w jak najkrótszym czasie i przystąpić do pracy. Będąc na miejscu, oceniamy stan pomieszczeń i decydujemy, jakie prace muszą zostać wykonane.

W ramach sprzątania po awariach możemy wykonać: 

  • usuwanie nadmiaru wody z podłogi, 
  • mycie zalanych podłóg, mebli, sprzętów, 
  • usunięcie i utylizację zniszczonych w wyniku awarii przedmiotów, 
  • sprzątanie profesjonalnymi środkami czystości, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, 
  • dezynfekcję pomieszczeń. 

Nasza firma oferuje także drobne usługi remontowe. Polecamy Państwu skorzystanie z naszej pomocy, gdy zniszczenia w domu są znaczne i konieczne jest na przykład zerwanie paneli lub tapet i położenie nowych. 

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda sprzątanie mieszkania po zalaniu?

Na samym początku usuwamy nadmiar wody z podłogi, a następnie dokładnie czyścimy zalane meble i sprzęty. Dodatkowo usuwamy i utylizujemy przedmioty, które zostały zniszczone. Na koniec dezynfekujemy pomieszczenia i tym samym pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu.

Jakie zagrożenia towarzyszą zalaniu mieszkania?

Gdy łazienkę, kuchnię lub inne pomieszczenia w domu zaleje woda lub nieczystości, w pierwszej kolejności konieczne jest dokładne wyczyszczenie podłogi. W innym przypadku wilgoć może dostać się pod panele podłogowe i trwale je uszkodzić, a w skrajnych przypadkach może dojść do zalania mieszkania znajdującego się poniżej.

Czy trzeba dezynfekować pomieszczenia po zalaniu?

Jeśli doszło do awarii kanalizacji, trzeba pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i dokładnie zdezynfekować zalane powierzchnie. Z tym zadaniem trudno jest poradzić sobie samodzielnie – najlepiej skorzystać wówczas z usług naszej firmy, która oferuje sprzątanie domów i mieszkań po awariach.

Czy realizujecie inne usługi poza sprzątaniem?

Tak. Zajmujemy się wygładzaniem i malowaniem ścian oraz zrywaniem paneli lub tapet i kładzeniem nowych. Wykonujemy także inne drobne prace remontowe i hydrauliczne. Dodatkowo oferujemy pomoc domową.

Inne usługi: