Usługi nietypowe

Usługi concierge (konsjerż) 

Concierge (lub w spolszczonej wersji: konsjerż) to osobisty asystent, pomagający w codziennych obowiązkach. Od kilku lat można obserwować zwiększającą się popularność takich usług: konsjerżów zatrudniają firmy dbające o poziom zadowolenia swoich pracowników, właściciele hoteli i apartamentów, osoby takie pracują często również na terenie luksusowych osiedli zamkniętych. Jakie wsparcie może oferować concierge? Zakres obowiązków może być bardzo różny: od wykonywania codziennych zakupów, dbania o czystość w domu czy wyprowadzania psa, po jednorazowe zlecenia. Concierge bywa specjalistą od zadań specjalnych: wyszukiwania informacji dla klienta, pomocy w organizacji przyjęcia czy wyjazdu rodzinnego. Najczęściej określa się ramowe zasady współpracy z klientem, ale konsjerż może na życzenie wykonywać dodatkowe prace. 

Współpraca z firmami oferującymi usługi concierge 

Firmy świadczące tego typu usługi często pośredniczą w szukaniu osób zajmujących się sprzątaniem domów i mieszkań. Profesjonalni concierge mogą liczyć w tej kwestii na nasze wsparcie. Oferujemy stałą lub dorywczą współpracę przy porządkach w domach klientów. Zapewniamy wysoki standard obsługi i odpowiednią kulturę osobistą osób sprzątających, tak aby zarówno konsjerż, jak i jego klient, byli w pełni zadowoleni. 

Sprzątanie w trakcie budowy i po jej zakończeniu 

To usługa, która pozwala na usprawnienie pracy firmy budowlanej. Dzięki naszej pomocy pracownicy budowlani po zakończeniu prac budowlanych nie muszą zajmować się porządkami, ale mogą od razu przystąpić do wykonywania zadań na nowej inwestycji. To my zajmiemy się przygotowaniem budynku do odpowiedniego stanu, tak aby był gotowy do prac wykończeniowych. Dzięki naszej znajomości specyfiki materiałów budowlanych, możemy skutecznie usuwać zabrudzenia profesjonalnymi środkami, nie powodując uszkodzeń i nie usuwając farby czy tynku. Zajmujemy się wynoszeniem gruzu i innych materiałów budowlanych, odkurzamy, pozbywając się kurzu poremontowego, a także starannie usuwamy folie i taśmy ochronne, pozostałości klejów i farb oraz innych pozostałości mających wpływ na estetykę budynku. Mamy świadomość, że harmonogram i zakres prac budowlanych ulega częstym zmianom, dlatego jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o terminy sprzątania oraz rodzaj przeprowadzanych prac porządkowych. To, jakie usługi zostaną wykonane, jest ustalane indywidualnie z firmą budowlaną. 

Sprzątanie hal produkcyjnych 

Hale produkcyjne są wymagającymi obiektami, jeśli chodzi o utrzymanie porządku. Specyfika produkcji powoduje, że szybko gromadzi się w nich kurz, odpady poprodukcyjne czy pył. Zachowanie porządku w hali ma znaczenie nie tylko tam, gdzie produkuje się artykuły spożywcze, leki czy środki czystości. Unikanie gromadzenia się kurzu i pyłu jest istotne również ze względu na zdrowie pracowników. Mamy świadomość, że w sprzątaniu hal produkcyjnych liczy się szybkość. Staramy się tak dopasować nasz harmonogram wykonywania obowiązków, by nie kolidował z pracami produkcyjnymi i nie powodował przestojów. Nasze usługi obejmują regularne, standardowe czyszczenie, a także usuwanie brudu i kurzu z maszyn i trudno dostępnych miejsc.

Wykonywane przez nas usługi mogą obejmować: 

  • odkurzanie, mycie posadzek, 
  • mycie ścian, sufitów, elementów oświetlenia, 
  • czyszczenie maszyn, regałów magazynowych i innych konstrukcji, 
  • mycie okien, 
  • w zakładach produkcji żywności – także dezynfekcję. 

Porządkowanie terenów po imprezach plenerowych 

To usługa skierowana do organizatorów koncertów na świeżym powietrzu, imprez integracyjnych, jarmarków czy festynów. Duża liczba osób odwiedzających takie wydarzenia oznacza dużą ilość pozostawianych śmieci. W ich ograniczeniu może pomóc odpowiednie rozmieszczenie koszy i kontenerów, ale zanieczyszczenie terenu kubkami plastikowymi, butelkami czy resztkami jedzenia jest nieuniknione. Organizatorom imprez plenerowych oferujemy gruntowne czyszczenie miejsca wydarzenia: zebranie śmieci, posegregowanie ich i umieszczenie w podstawionych kontenerach. Nasi pracownicy mogą zająć się również sprzątaniem sanitariatów lub innymi zadaniami koniecznymi do zaprowadzenia porządku. 

Obsługa planów filmowych 

Sceny filmowe są często kręcone w zaniedbanych miejscach: opuszczonych fabrykach, pustostanach czy innych budynkach, które trzeba odpowiednio przygotować, zanim na miejscu pojawi się ekipa. Zajmujemy się dostosowywaniem takich miejsc na potrzeby filmu, wykonując gruntowne prace porządkowe. Wykorzystujemy specjalistyczne środki czystości, które skutecznie czyszczą ściany, podłogi czy elewacje budynków, dzięki czemu prezentują się one odpowiednio w kadrze filmowym. Oferujemy również sprzątanie planów filmowych po zakończeniu zdjęć. Doprowadzamy miejsce do stanu początkowego, usuwając zbędne rekwizyty i sprzątając po scenografach oraz aktorach. Pomagamy także pozbyć się wszystkiego, co pozostaje po zastosowaniu efektów specjalnych, takich jak sztuczny deszcz czy śnieg. 

Usuwanie sierści zwierząt z kanap 

Wielu właścicieli psów i kotów próbuje pozbyć się resztek sierści pozostawianych na kanapie domowymi sposobami, wykorzystując gąbkę czy szczotkę. Takie działania są nie tylko czasochłonne, ale i nieskuteczne. Aby całkowicie pozbyć się nieestetycznych włosów, warto skorzystać z profesjonalnej usługi usuwania sierści z tapicerki. Stosujemy do tego celu profesjonalny sprzęt, który zbiera zalegającą na całej powierzchni kanapy sierść. Powierzchnia mebla odzyskuje swój pierwotny wygląd i neutralny zapach. Stosowane przez nas metody są bezpieczne dla tapicerki meblowej i nie powodują jej uszkodzenia. 

Pomoc w szukaniu osób do opieki nad: dziećmi, seniorami, zwierzętami domowymi 

To zrozumiałe, że szukając osoby do opieki nad bliskimi, zależy nam na najwyższych standardach usług, na bezpieczeństwie i zaufaniu. Wolimy skorzystać z pomocy kogoś poleconego niż decydować się na usługi przypadkowej osoby z ogłoszenia. Wszystkim, którzy nie wiedzą, w jaki sposób znaleźć godną zaufania pomoc – lub po prostu brakuje im czasu na poszukiwania – oferujemy nasze wsparcie. Współpracujemy z osobami o wysokiej kulturze osobistej, z doświadczeniem w pracach opiekuńczych, komunikatywnymi i rzetelnymi. Pośredniczymy w kontaktach z osobami specjalizującymi się w opiece nad osobami starszymi i dziećmi. Oferujemy również pomoc w znalezieniu osoby, która wykona codzienne zakupy czy zaopiekuje się zwierzęciem domowym. 

Sprzątanie ogrodów 

Usługę tę kierujemy do osób, którym brakuje czasu lub sił na zajmowanie się ogrodem, a mimo to chciałyby się cieszyć zadbaną zielenią za oknem domu. Pielęgnujemy ogrody różnej wielkości: od przydomowych ogródków po duże tereny zielone wokół podmiejskich rezydencji. Na życzenie klienta możemy zajmować się ogrodem regularnie, wykonując koszenie trawy, przycinając gałęzie czy podlewając kwiaty. Z naszych usług można skorzystać również jednorazowo, na przykład wówczas, gdy potrzebuje się pomocy w jesiennym grabieniu liści czy doprowadzeniu ogrodu do porządku po zakupie starego domu. 

Wysokościowe mycie okien 

To usługa polegająca na czyszczeniu szyb i innych szklanych elementów elewacji z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego. Ta metoda pozwala na szybkie wykonywanie prac porządkowych, bez konieczności rozkładania rusztowania. Nasi specjaliści posiadają uprawnienia wymagane przy tego rodzaju pracach. Stosujemy wyłącznie specjalistyczne środki czystości, a nasze techniki ograniczają powstawanie nieestetycznych smug na szybach. 

Pranie kanap 

Czyszczenie kanap na własną rękę, z wykorzystaniem dostępnych w sklepach środków, może być nie tylko nieskuteczne, ale także szkodliwe dla materiału. Osobom, które chcą przywrócić atrakcyjny wygląd meblom tapicerowanym, polecamy usługę czyszczenia ekstrakcyjnego. To kilkuetapowy proces: odkurzanie na sucho, czyszczenie specjalnym środkiem, pranie ekstrakcyjne. Dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu usunięte zostają plamy, kurz i brud, a także nieświeży zapach. Usługę można wykonywać na różnego rodzaju meblach tapicerowanych: kanapach, sofach, fotelach, krzesłach. 

Sprzątanie metodą Marie Kondo 

Marie Kondo to autorka bestsellerowej książki “Magia sprzątania”. Jej metoda to więcej niż sposób na utrzymanie porządku w domu – to cała filozofia i podejście, które wyznają miliony osób na całym świecie. Metoda KonMari w naszym wydaniu sprowadza się do zalecanego przez ekspertkę sposobu układania ubrań i innych przedmiotów w szafach. Pomagamy naszym klientom w pozbyciu się zbędnych elementów odzieży, a następnie w ułożeniu ich tak, by mieć do nich łatwy dostęp. Stosujemy również zalecaną przez Marie Kondo kolejność sprzątania. W szafie pozostają tylko te ubrania, które są naprawdę potrzebne, a ich ułożenie pionowo w pudełkach (zamiast jedne na drugich) sprawia, że przy porannym ubieraniu nie powstaje bałagan. 

Pytania i odpowiedzi

Jakie nietypowe usługi realizujecie?

Realizujemy m.in. usługi konsjerża, sprzątamy w trakcie budowy i po jej zakończeniu, porządkujemy tereny po imprezach plenerowych, obsługujemy plany filmowe, a także usuwamy sierść zwierząt z kanap. Zajmujemy się również sprzątaniem ogrodów i hal produkcyjnych, wysokościowym myciem okien oraz praniem kanap.

Na czym polega sprzątanie metodą Marie Kondo?

Sprzątanie metodą Marie Kondo polega m.in. na pozbyciu się zbędnych elementów odzieży, a następnie ułożeniu ich tak, by mieć do nich łatwy dostęp. Autorka bestsellerowej książki „Magia Sprzątania” twierdzi, że w szafie powinny pozostać tylko te ubrania, które są naprawdę potrzebne, a ich ułożenie pionowo w pudełkach (zamiast jedne na drugich) sprawi, że przy porannym ubieraniu nie powstanie bałagan.

Jak wygląda usługa sprzątania hal produkcyjnych?

Zakres usługi ustalamy indywidualnie, jednak wykonywane prace mogą obejmować odkurzanie i mycie posadzek, mycie ścian, sufitów i elementów oświetlenia i okien oraz czyszczenie maszyn, regałów magazynowych i innych konstrukcji. 

Czy oferujecie pomoc w znalezieniu osób do opieki nad dziećmi lub seniorami?

Tak. Współpracujemy z osobami o wysokiej kulturze osobistej, z doświadczeniem w pracach opiekuńczych, komunikatywnymi i rzetelnymi. Pośredniczymy w kontaktach z osobami specjalizującymi się w opiece nad osobami starszymi i dziećmi. Oferujemy również pomoc w znalezieniu osoby, która wykona codzienne zakupy czy zaopiekuje się zwierzęciem domowym.

Inne usługi: