Pielęgnacja i wycinka drzew

Tylko regularna, właściwie zaplanowana pielęgnacja drzew i terenów zielonych daje efekt w postaci przyjemnego dla oka krajobrazu, w którym miło spędza się czas. Nadmiernie rozrośnięte korony drzew, uschnięte konary, których nikt nie usuwa czy długo niestrzyżona trawa – to wszystko wymaga opieki specjalisty. Nasi pracownicy, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i profesjonalnemu sprzętowi, są w stanie szybko nadać atrakcyjny wygląd terenom zielonym.

Metoda alpinistyczna – co to takiego?

To metoda przycinania gałęzi drzew i pielęgnacji zieleni z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego: lin, uprzęży itp. Tego typu prace muszą być wykonywane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.

Gdzie stosuje się metodę dostępu linowego? Wycinkę drzew z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego przeprowadza się przede wszystkim w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie ma możliwości wjazdu podnośnikiem koszowym. Do takich miejsc należą między innymi cmentarze, tereny położone w pobliżu linii wysokiego napięcia, pomiędzy zabudowaniami czy na skarpach. Jest to popularny sposób wycinki drzew w ogrodach i parkach miejskich.

Jakie prace pielęgnacyjne można wykonywać z wykorzystaniem metody dostępu linowego?

Najczęściej wykonywane przez nas usługi to:

  • Pielęgnacja drzew: nadawanie kształtu koronom, cięcia korekcyjne, usuwanie obumarłych konarów
  • Wycinka drzew w całości: gałęzie drzewa są przycinane sekcjami, a następnie przycina się pień drzewa. Dzięki tej technice można usunąć drzewo w miejscu, gdzie brakuje przestrzeni niezbędnej w momencie ścinania pnia.

Oferujemy również wykonywanie innych usług związanych z pielęgnacją zieleni:

  • Koszenie trawy
  • Frezowanie i usuwanie pni po ścięciu drzewa
  • Rozdrabnianie i wywóz drewna (mechaniczne mielenie gałęzi rębakiem)
  • Pielęgnacja żywopłotów i krzewów
  • Usuwanie skutków silnych wiatrów i innych klęsk żywiołowych

Jeśli są Państwo zainteresowani wykonaniem przez nas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, parku czy innym terenie zielonym, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 518 160 930

Inne usługi: