Pielęgnacja i wycinka drzew

alpinista na drzewie

Tylko regularna, właściwie zaplanowana pielęgnacja drzew i terenów zielonych daje efekt w postaci przyjemnego dla oka krajobrazu, w którym miło spędza się czas. Nadmiernie rozrośnięte korony drzew, uschnięte konary, których nikt nie usuwa czy długo niestrzyżona trawa – to wszystko wymaga opieki specjalisty. Nasi pracownicy, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i profesjonalnemu sprzętowi, są w stanie szybko nadać atrakcyjny wygląd terenom zielonym. 

Metoda alpinistyczna – co to takiego? 

To metoda przycinania gałęzi drzew i pielęgnacji zieleni z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego: lin, uprzęży itp. Tego typu prace muszą być wykonywane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Gdzie stosuje się metodę dostępu linowego? Wycinkę drzew z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego przeprowadza się przede wszystkim w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie ma możliwości wjazdu podnośnikiem koszowym. Do takich miejsc należą między innymi cmentarze, tereny położone w pobliżu linii wysokiego napięcia, pomiędzy zabudowaniami czy na skarpach. Jest to popularny sposób wycinki drzew w ogrodach i parkach miejskich. 

Jakie prace pielęgnacyjne można wykonywać z wykorzystaniem metody dostępu linowego? 

Najczęściej wykonywane przez nas usługi to: 

  • pielęgnacja drzew: nadawanie kształtu koronom, cięcia korekcyjne, usuwanie obumarłych konarów; 
  • wycinka drzew w całości: gałęzie drzewa są przycinane sekcjami, a następnie przycina się pień drzewa. Dzięki tej technice można usunąć drzewo w miejscu, gdzie brakuje przestrzeni niezbędnej w momencie ścinania pnia. 

Oferujemy również wykonywanie innych usług związanych z pielęgnacją zieleni: 

  • koszenie trawy; 
  • frezowanie i usuwanie pni po ścięciu drzewa; 
  • rozdrabnianie i wywóz drewna (mechaniczne mielenie gałęzi rębakiem); 
  • pielęgnacja żywopłotów i krzewów; 
  • usuwanie skutków silnych wiatrów i innych klęsk żywiołowych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani wykonaniem przez nas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, parku czy innym terenie zielonym, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Pytania i odpowiedzi

Na czym polega metoda alpinistyczna?

Metoda alpinistyczna jest wykorzystywana do przycinania gałęzi drzew i pielęgnacji zieleni z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego: lin, uprzęży itp. Tego typu prace muszą być wykonywane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.

Kiedy stosować metodę alpinistyczną przy wycince drzew?

Wycinkę drzew z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego przeprowadza się przede wszystkim w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie ma możliwości wjazdu podnośnikiem koszowym. Do takich miejsc należą np. cmentarze, parki i ogrody.

Jakie usługi związane z pielęgnacją zieleni wykonujecie?

Oprócz wycinki drzew, również kosimy trawę, usuwamy pnie po ścięciu drzew, wywozimy drewno. Zajmujemy się także pielęgnacją żywopłotów i krzewów oraz usuwaniem skutków silnych wiatrów.

Czy wycinacie drzewa w całości?

Tak. Najpierw gałęzie drzewa są przycinane sekcjami, a następnie przycina się pień drzewa. Dzięki tej technice można usunąć drzewo w miejscu, gdzie brakuje przestrzeni niezbędnej w momencie ścinania pnia.

Inne usługi: