Renowacja i konserwacja podłóg

Konserwacja podłogi - sposób na przywrócenie jej idealnego wyglądu

Przy remoncie starego mieszkania warto jest zachować stare deski podłogowe czy parkiet – taka podłoga może stanowić atut i tworzyć w pokoju niepowtarzalny klimat. Pomożemy Ci zadbać o to, by podłogi w Twoim domu odzyskały dawny blask i stały się odporne na zniszczenia. Sprawdź naszą ofertę usług renowacji i konserwacji podłóg. To, jakie prace konserwacyjne zostaną wykonane, zależy przede wszystkim od rodzaju desek oraz od stanu podłogi. Nasza firma sprzątająca świadczy usługi olejowania, woskowania i lakierowania podłóg, które wykonujemy przy użyciu specjalistycznych środków. To najlepszy sposób na to, by podłoga w Twoim domu znowu wyglądała idealnie! 

Olejowanie podłóg 

To usługa wykonywana na podłogach z naturalnego drewna – parkietach. Jest dobrą alternatywą dla lakierowania – pokryte olejem podłogi są bardziej przyjazne dla zdrowia i środowiska niż lakierowane deski. Do tego typu prac używa się specjalnego rodzaju oleju, który wnika głęboko w parkiet i tworzy na nim lśniącą, ale nie śliską warstwę. Olejowanie podłóg pozwala na podkreślenie naturalnej faktury drewna. Taka usługa doskonale sprawdzi się w przypadku drewna egzotycznego na podłodze w łazience – pokrycie go warstwą oleju jest rodzajem impregnacji, która chroni je przed wnikaniem wilgoci. Olejowanie podłóg nie tylko podnosi ich estetykę, ale stanowi także skuteczne zabezpieczenie przed promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Nakładanie specjalnego oleju na drewnianą podłogę powinno się wykonywać regularnie. Podczas normalnego użytkowania podłogi warstwa oleju stopniowo się ściera i przestaje chronić drewno przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. Warto raz na jakiś czas wykonać olejowanie podłogi, by zapewnić jej dłuższą żywotność i utrzymać jej atrakcyjny wygląd. 

Woskowanie podłóg 

W ramach woskowania podłóg drewniany parkiet jest pokrywany warstwą nabłyszczającego wosku. To substancja, która nie tylko podkreśla piękno drewnianych podłóg, ale także chroni je przed zniszczeniem. Wosk jest bogaty w składniki odżywcze, które nadają drewnu połysk i piękny kolor. Woskowanie podłóg to czynność, którą standardowo wykonuje się po cyklinowaniu, aby zabezpieczyć drewno. 

Lakierowanie podłóg 

Lakier pozwala skutecznie zabezpieczyć znajdujące się na podłodze drewno. Lakierowanie podłóg to usługa, za pomocą której możemy odnowić Twój parkiet i sprawić, że będzie wyglądał tak, jak przed laty. W ramach usługi zajmujemy się usunięciem pozostałości starego lakieru, tak aby nowa warstwa była rozłożona równomiernie na powierzchni desek. Lakierowanie podłóg daje dużo możliwości, jeśli chodzi o zmianę wyglądu parkietu. Jeśli znudził Ci się już obecny kolor lub chcesz, by deski były wykończone matowym albo błyszczącym lakierem, dostosujemy się do Twoich potrzeb. 

Pytania i odpowiedzi

Jakie podłogi można olejować?

Olejowanie podłóg doskonale sprawdzi się w przypadku drewna egzotycznego na podłodze w łazience – pokrycie go warstwą oleju jest rodzajem impregnacji, która chroni je przed wnikaniem wilgoci.

Dlaczego warto olejować podłogi?

Olejowanie podłóg nie tylko podnosi ich estetykę, ale stanowi także skuteczne zabezpieczenie przed promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Nakładanie specjalnego oleju na drewnianą podłogę powinno się wykonywać regularnie.

Jakie są zalety woskowania podłóg?

Wosk podkreśla piękno drewnianych podłóg, ale także chroni je przed zniszczeniem. Ponadto jest on bogaty w składniki odżywcze, które nadają drewnu połysk i piękny kolor. 

Jak wygląda usługa lakierowania podłóg?

W ramach usługi zajmujemy się usunięciem pozostałości starego lakieru, tak aby nowa warstwa była rozłożona równomiernie na powierzchni desek. Jeśli znudził Ci się już obecny kolor lub chcesz, by deski były wykończone matowym albo błyszczącym lakierem, dostosujemy się do Twoich potrzeb.

Inne usługi: