Sprzątanie po pożarach

Pomoc w czyszczeniu po pożarach

Pożar zawsze jest duża katastrofą, ponieważ nie dość, że może pozbawić dachu nad głową, to jeszcze niszczy praktycznie wszystko, co napotka na swojej drodze.

W przypadku, gdy pożar nie był duży i nie strawił doszczętnie domu czy mieszkania, trzeba przygotować się na jego posprzątanie. Jak się za to zabrać?

Nieruchomość po pożarze powinien zobaczyć ekspert, który zadecyduje, czy nadal nadaje się ona do użytku. Gdy tak, konieczne może być wykonanie gruntownego remontu. Na początku najważniejsze to przejrzenie wszystkich przedmiotów, które po pożarze pozostały w domu czy w mieszkaniu – mebli, sprzętów AGD i RTV, dekoracji, dokumentów, ubrań i innych. Te zniszczone przez ogień trzeba będzie wyrzucić, reszta może wymagać prac mających na celu doprowadzenie ich do odpowiedniego stanu. Problemem jest nie tylko sam pożar, ale również wilgoć, która pozostaje po gaszeniu płomieni. Dlatego część mienia może wymagać dokładnego wysuszenia, ponieważ w przeciwnym przypadku może zacząć pleśnieć. Powierzchnie muszą być dokładnie osuszone i zdezynfekowane przed ponownym użyciem. To wobec tego bardzo dużo pracy, na którą pogorzelcy nie zawsze mają czas czy też nie są w stanie wykonać jej tylko własnymi rękami.

Pomóc mogą bliscy, ale również usługi sprzątania po pożarach można zlecić zewnętrznym firmom, które będą mogły zająć się wszystkim dla swoich klientów. To wygodna opcja, ponieważ nie trzeba wtedy samodzielnie zajmować się mozolnymi i nieraz trudnymi pod kątem psychicznym pracami. Firmy oferujące usługi tego rodzaju dysponują także zaawansowanym sprzętem czyszczącym i środkami chemicznymi, wobec tego mogą jeszcze skuteczniej usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia. To oferta warta uwagi.

Poprzedni Post
Następny Post