Ile kosztują usługi sprzątania?

Tanie sprzątanie

Większość z nas samodzielnie zajmuje się utrzymaniem czystości w domu czy w mieszkaniu. Nie każdy jednak ma na to ochotę lub brakuje mu czasu. Rozwiązaniem są wobec tego usługi sprzątania w firmie działającej w tej branży.

Z jakimi opłatami trzeba się wtedy liczyć?

Zasadniczo ceny są bardzo zróżnicowane ze względu na region Polski, zakres prac, a także zależą od polityki cenowej firmy. Również wpływają na nie czas prowadzenia usług oraz rodzaj użytego podczas nich sprzętu i środków czystości.

Za jedną godzinę sprzątania trzeba będzie zapłacić od 25 do 50 złotych. Często im dłuższy zamówi się serwis, tym cena będzie niższa, dlatego przykładowo przy czterech godzinach wzwyż za godzinę płaci się tylko 25 złotych, natomiast przy usłudze jednogodzinnej około 40 złotych. Warto zwrócić uwagę na fakt, czy ceny są podane jako netto. W przeciwnym przypadku trzeba będzie doliczyć do nich podatek VAT

Dla niestandardowych usług ceny ustalane są także indywidualnie, dlatego trzeba skontaktować się wtedy z pracownikiem firmy, który będzie mógł przygotować indywidualną wycenę.

Najlepiej wejść bezpośrednio na strony internetowe firm w swojej okolicy i sprawdzić ich cenniki online lub też wysłać zapytanie ofertowe. Na podstawie uzyskanych informacji można potem wybrać taką firmę, która zapewni usługi jednocześnie korzystne cenowo i na wysokim poziomie, ponieważ jakość obsługi jest w tym przypadku równie istotna.

Poprzedni Post
Następny Post