Opieka nad domem na czas wyjazdu

Czyszczenie podłóg, porządkowanie pokojów

Wakacje, wyjazdy służbowe i każda przedłużająca się nieobecność w domu jest kuszącą okazją dla złodziei. To właśnie wtedy odnotowuje się najwięcej włamań oraz kradzieży.  

Zabezpieczenia antywłamaniowe 

Opuszczając swój dom na dłużej, warto pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa.  

Podstawowe kwestie to: 

  • wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe,  
  •  rolety antywłamaniowe,  
  • godni zaufania sąsiedzi, rodzina czy znajomi. 

Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się pomocą domową – to właśnie ich pracownicy nie tylko mogą zająć się sprzątaniem czy też zrobić zakupy lub wyprowadzić psa, ale także mogą doglądać dom na czas nieobecności jego właściciela. Usługi tego rodzaju można zamówić najłatwiej w dużych miastach, można znaleźć je przez Internet – wystarczy tylko kilka chwil. Naturalnie, kluczowe jest wybranie firmy z wieloletnim stażem, mającej pozytywne opinie klientów, która będzie mogła zapewnić pełną pomoc w takiej sytuacji.  

Gdy ktoś będzie regularnie pojawiał się w domu, wtedy ryzyko jakichkolwiek włamań czy zniszczeń jest niższe, dlatego to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, które dodatkowo wcale nie jest związane z wysokimi wydatkami. 

Pytania i odpowiedzi

Jak najlepiej zabezpieczyć swój dom na czas wyjazdu?

Jeśli masz system alarmowy, upewnij się, że jest on włączony i działa poprawnie. Możesz również zamontować różnego rodzaju czujniki i kamery, aby mieć lepszy nadzór nad domem. Warto również poprosić sąsiada lub przyjaciela o zajrzenie do domu co jakiś czas, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, lub wynająć kogoś do opieki.

Poprzedni Post
Następny Post