Nowe mieszkanie i jego porządkowanie

Pokój po remoncie

W końcu udało ci się odebrać klucze do swojego wymarzonego mieszkania i zabierasz się za jego wykańczanie? W takim przypadku po zakończeniu prac trzeba będzie jeszcze je posprzątać, aby móc zacząć meblowanie. O czym należy pamiętać? 

Wykańczanie i pierwsze porządki  

Przezorny zawsze ubezpieczony! Pamiętaj o tym, że porządkowanie po pracach wykończeniowych może zabrać dużo czasu, dlatego staraj się usuwać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia na bieżąco, na przykład pozostałości po materiałach czy też mocniejsze zabrudzenia. Gdy jeden pokój jest już wykończony, staraj się, aby nie przechodzić do niego w brudnym obuwiu, a gdy jest to konieczne, lepiej zabezpiecz jego podłogę folią. Jeżeli zamontowane są już lampy lub inne elementy, a prace nadal trwają, także nie zapomnij o pokryciu ich folią, aby nie zakurzyły się za bardzo.  

Gdy prace wykończeniowe w nowym mieszkaniu już się zakończyły, w takim przypadku czeka na ciebie sprzątanie – rzadko kiedy ekipy wykończeniowe robią to samodzielnie, dlatego też trzeba zabrać się za nie we własnym zakresie. Zacznij od tych elementów, które są na samej górze, aby wszelkiego rodzaju zabrudzenia spadały na dół. Pamiętaj o tym, że przydatna może być profesjonalna chemia, na przykład do usuwania pozostałości po farbach czy gładzi. Na sam koniec pozostaw odkurzenie lub pozamawianie podłogi oraz jej umycie.  

Jeżeli jednak nie masz czasu na sprzątanie samodzielnie, wtedy wybierz firmę, która będzie mogła wykonać wszystko dla ciebie. Wtedy wrócisz do wysprzątanego mieszkania i od razu możesz zabrać się za jego meblowanie. 

Pytania i odpowiedzi

Jak posprzątać nowe mieszkanie?

Zacznij od zbierania wszystkich odpadków i innych rzeczy, które zostały zostawione przez poprzednich właścicieli lub budowlańców. Następnie umyj i odkurz wszystkie pomieszczenia. Jeśli mieszkanie jest już umeblowane upewnij się, że na meblach nie zalega brud. Jeśli masz dużo pracy przy sprzątaniu nowego mieszkania, możesz rozważyć zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. 

Poprzedni Post
Następny Post