Mycie okien – jak to zrobić?

Z pozoru mycie okien nie wydaje się żadnym problemem. Jednak nietrudno o smugi, o czym można przekonać się podczas słonecznego dnia. Dlatego zanim zabierzesz się do mycia okien, wybierz odpowiednią technikę. Pierwszym rozwiązaniem jest mycie z użyciem specjalnej ściereczki z mikrofibry. Wystarczy tylko nasączyć ją wodą, mocno odcisnąć, a następnie umyć okna – można to zrobić nawet bez detergentów, gdy zabrudzenia nie są duże. Należy pamiętać o tym, aby przetrzeć okna kilkukrotnie, żeby całkowicie usunąć zanieczyszczenia, ponieważ mogą pozostać smugi. Drugim wyjściem są gazety, które nadal mają wielu zwolenników. Okna należy na początku umyć zwyczajnie, czyli z płynem do mycia okien, a potem wypolerować je gazetami, najlepiej zwykłymi dziennikami z gorszej jakości papieru. Tą techniką można łatwo usunąć smugi po myciu. Można też skorzystać ze specjalnych ściągaczek do wody – maja one na końcu gumkę, która odciągnie wodę. Także dostępne są takie narzędzia jak urządzenia parowe czy też specjalne odkurzacze do mycia okien, które pozostawiają powierzchnię czystą i bez smug. Jeżeli jednak nie masz czasu na mycie okien, możesz wybrać usługi firm sprzątających, których pracownicy będą mogli zrobić to dla ciebie w niewysokiej cenie. W ten sposób będzie można także oszczędzić swój czas. W celu sprawdzenia kosztów warto skontaktować się już z wybranymi firmami, aby przekonać się, gdzie usługa będzie najtańsza.

Z pozoru mycie okien nie wydaje się żadnym problemem. Jednak nietrudno o smugi, o czym można przekonać się podczas słonecznego dnia. Dlatego zanim zabierzesz się do mycia okien, wybierz odpowiednią technikę.  

Najlepsze sposoby na mycie okien 

Pierwszym rozwiązaniem jest mycie z użyciem specjalnej ściereczki z mikrofibry. Wystarczy tylko nasączyć ją wodą, mocno odcisnąć, a następnie umyć okna – można to zrobić nawet bez detergentów, gdy zabrudzenia nie są duże. Należy pamiętać o tym, aby przetrzeć okna kilkukrotnie, żeby całkowicie usunąć zanieczyszczenia, ponieważ mogą pozostać smugi.  

Gazety do mycia okien

Drugim wyjściem są gazety, które nadal mają wielu zwolenników. Okna należy na początku umyć zwyczajnie, czyli z płynem do mycia okien, a potem wypolerować je gazetami, najlepiej zwykłymi dziennikami z gorszej jakości papieru. Tą techniką można łatwo usunąć smugi po myciu.  

Ściereczki wodne

Można też skorzystać ze specjalnych ściągaczek do wody – maja one na końcu gumkę, która odciągnie wodę. Także dostępne są takie narzędzia jak urządzenia parowe czy też specjalne odkurzacze do mycia okien, które pozostawiają powierzchnię czystą i bez smug.  

Jeżeli jednak nie masz czasu na mycie okien, możesz wybrać usługi firm sprzątających, których pracownicy będą mogli zrobić to dla ciebie w niewysokiej cenie. W ten sposób będzie można także oszczędzić swój czas. W celu sprawdzenia kosztów warto skontaktować się już z wybranymi firmami, aby przekonać się, gdzie usługa będzie najtańsza. 

Pytania i odpowiedzi

Jak najlepiej umyć okna?

Do umycia okien potrzebujesz ściereczki, szmatki lub gąbki, mopa z wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub specjalnego środka do mycia okien, a także rękawiczki ochronne. Zacznij od umycia ramy okna. Następnie umyj szybę okna. Użyj ściereczki lub szmatki do namoczenia szyby i przetrzyj ją, używając płynu do mycia naczyń lub specjalnego środka do mycia okien. Upewnij się, że wszystkie zakamarki i zakamarki są dokładnie oczyszczone.

Poprzedni Post
Następny Post