Mycie okien – jak to zrobić?

Z pozoru mycie okien nie wydaje się żadnym problemem. Jednak nietrudno o smugi, o czym można przekonać się podczas słonecznego dnia. Dlatego zanim zabierzesz się do mycia okien, wybierz odpowiednią technikę. Pierwszym rozwiązaniem jest mycie z użyciem specjalnej ściereczki z mikrofibry. Wystarczy tylko nasączyć ją wodą, mocno odcisnąć, a następnie umyć okna – można to zrobić nawet bez detergentów, gdy zabrudzenia nie są duże. Należy pamiętać o tym, aby przetrzeć okna kilkukrotnie, żeby całkowicie usunąć zanieczyszczenia, ponieważ mogą pozostać smugi. Drugim wyjściem są gazety, które nadal mają wielu zwolenników. Okna należy na początku umyć zwyczajnie, czyli z płynem do mycia okien, a potem wypolerować je gazetami, najlepiej zwykłymi dziennikami z gorszej jakości papieru. Tą techniką można łatwo usunąć smugi po myciu. Można też skorzystać ze specjalnych ściągaczek do wody – maja one na końcu gumkę, która odciągnie wodę. Także dostępne są takie narzędzia jak urządzenia parowe czy też specjalne odkurzacze do mycia okien, które pozostawiają powierzchnię czystą i bez smug. Jeżeli jednak nie masz czasu na mycie okien, możesz wybrać usługi firm sprzątających, których pracownicy będą mogli zrobić to dla ciebie w niewysokiej cenie. W ten sposób będzie można także oszczędzić swój czas. W celu sprawdzenia kosztów warto skontaktować się już z wybranymi firmami, aby przekonać się, gdzie usługa będzie najtańsza.

Z pozoru mycie okien nie wydaje się żadnym problemem. Jednak nietrudno o smugi, o czym można przekonać się podczas słonecznego dnia. Dlatego zanim zabierzesz się do mycia okien, wybierz odpowiednią technikę.

Pierwszym rozwiązaniem jest mycie z użyciem specjalnej ściereczki z mikrofibry. Wystarczy tylko nasączyć ją wodą, mocno odcisnąć, a następnie umyć okna – można to zrobić nawet bez detergentów, gdy zabrudzenia nie są duże. Należy pamiętać o tym, aby przetrzeć okna kilkukrotnie, żeby całkowicie usunąć zanieczyszczenia, ponieważ mogą pozostać smugi.

Drugim wyjściem są gazety, które nadal mają wielu zwolenników. Okna należy na początku umyć zwyczajnie, czyli z płynem do mycia okien, a potem wypolerować je gazetami, najlepiej zwykłymi dziennikami z gorszej jakości papieru. Tą techniką można łatwo usunąć smugi po myciu.

Można też skorzystać ze specjalnych ściągaczek do wody – maja one na końcu gumkę, która odciągnie wodę. Także dostępne są takie narzędzia jak urządzenia parowe czy też specjalne odkurzacze do mycia okien, które pozostawiają powierzchnię czystą i bez smug.

Jeżeli jednak nie masz czasu na mycie okien, możesz wybrać usługi firm sprzątających, których pracownicy będą mogli zrobić to dla ciebie w niewysokiej cenie. W ten sposób będzie można także oszczędzić swój czas. W celu sprawdzenia kosztów warto skontaktować się już z wybranymi firmami, aby przekonać się, gdzie usługa będzie najtańsza.

Poprzedni Post
Następny Post