Jak wysprzątać zalane mieszkanie?

Sposoby na wyczyszczenie zalanego mieszkania

Wystarczy tylko chwila nieuwagi lub po prostu pech, aby mieszkanie było zalane. Pęknięta rura na piętrze czy też uszkodzona bateria, zepsuta pralka czy zapominalski sąsiad – takie wypadki wcale nie są rzadkie.

O zalanie mieszkania nie jest wcale tak trudno, problemem jest późniejsze doprowadzenie do go porządku i, oczywiście, usuniecie przyczyny usterki. Ci, których nieruchomości są ubezpieczone, nie muszą się obawiać, ponieważ mogą otrzymać zwrot kosztów, zawsze jednak pozostaje kwestia sprzątania. Jak się za to zabrać?

Przede wszystkim trzeba dokładnie usunąć zalegającą wodę – można zrobić to profesjonalnym pompami czy też, jeżeli nie jest jej aż tak dużo, ścierkami czy ręcznikami. Woda powinna być dokładnie wytarta, także spod mebli czy sprzętów takich jak pralka. To oznacza, że konieczne będzie ich odsunięcie – można wtedy od razu sprawdzić też ich stan. Jeżeli woda była brudna, wtedy niezbędne będzie także zdezynfekowanie powierzchni.

W przypadku, gdy zalanie jest winą sąsiada lub też pojawiło się z pionu wodno-kanalizacyjnego, sprawa się komplikuje, ponieważ trzeba też zadbać o ściany i sufit. Czasami wystarcza tylko ich osuszenie, gdy problem jest poważny, trzeba usuwać kafelki czy gipsy i nakładać je na nowo.

Sprzątania jest wobec tego dużo, dlatego jeżeli nie ma się na to wszystko czasu lub głowy, wtedy rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług utrzymania czystości oferowanych przez firmy w tej branży. Ich pracownicy będą mogli dokładnie zadbać o to, żeby mieszkanie było suche i czyste, jak przed zalaniem.

Poprzedni Post
Następny Post