Zalana łazienka – jak ją posprzątać?

Pomoc domowa Warszawa

Popsuta pralka, a może przelana wanna? Do zalania łazienki może dojść wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Jak zabrać się wtedy za sprzątanie, aby łazienka znów była sucha, czysta i świeża?  

Generalnie łazienki obecnie wykańczane są tak, że woda nie jest dla nich dużym problemem. Mowa tutaj przede wszystkim o płytkach ceramicznych na podłodze, które nie niszczą się pod wpływem wilgoci. Jednak w łazienkach stosuje się też inne materiały, na przykład drewno czy panele winylowe. 

Działaj szybko! 

Wówczas, przy poważnym zalaniu, istnieje ryzyko, że podłoga ulegnie wypaczeniu. Trzeba działać szybko, aby nie dopuścić do poważnych zniszczeń, które mogą prowadzić nawet do wymiany nawierzchni.  

Przede wszystkim będziemy musieli zebrać wodę z łazienki, która została zalana. W tym celu najlepiej wykorzystać ręczniki tekstylne, które należy rozłożyć na podłodze, a potem wykręcić i ponownie rozłożyć, by zebrać jak najwięcej wody. Możemy też skorzystać z ręczników papierowych, ale będziemy potrzebowali ich bardzo dużo.  

Jeżeli na podłodze znajdują się jakieś koszyki czy meble, warto także je zabezpieczyć lub wynieść – meble drewniane mogą ulec wypaczeniu. Gdy zbierzemy już wodę, możemy wytrzeć podłogę do czysta.  

Gdy woda leje się przez cały czas, a my nie możemy jej zastopować, warto wykorzystać miednice do jej zebrania, a potem od razu skontaktować się z fachowcami. 

Miotła Czarownicy – szybkie sprzątanie w nagłych sprawach! 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w sprzątaniu po zalaniu łazienki, skontaktuj się z naszą firmą Miotła czarownicy.

Oferujemy:  

Gdy doszło do zalania, zadzwoń do nas, a my przyjedziemy na miejsce tak szybko, jak to tylko możliwe! 

Pytania i odpowiedzi

Co robić w przypadku zalania łazienki?

Jak najszybciej postaraj się usunąć zebraną wodę, jednocześnie pamiętając o bezpieczeństwie. Jeśli to możliwe, użyj ścierek i ręczników. Z pomieszczenia usuń także przedmioty, które najłatwiej mogą się zniszczyć.

Poprzedni Post
Następny Post