Zabezpieczenie mieszkania przed remontem

Utrzymanie czystości przed i po remoncie

Remontowanie to zwykle dużo brudu w całym mieszaniu. Wszędzie roznosi się pył, walają się materiały budowlane, również istnieje ryzyko zniszczenia czy zabrudzenia mebli czy podłogi.

Dlatego przed remontem zawsze warto pamiętać o tym, aby dobrze zabezpieczyć pokoje. Wtedy także sprzątanie po remoncie będzie mogło być jeszcze łatwiejsze i zajmie mniej czasu.

Na początek należy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. W tym celu najlepiej sprawdza się folia, która powinna być także odpowiednio gruba i odporna na przerwania. Dobra będzie folia malarska, alternatywnie można wykorzystać też tekturę falistą, ale tylko na podłogę. Folię można kupić w marketach budowlach, także przez internet. Dostarczana jest w dużych opakowaniach. Dostępne są również specjalne folie samoprzylepne do dywanów czy też na okna. Do folii potrzebna będzie również mocna taśma, aby przymocować ją do podłogi oraz do mebli. Na meble można też wybrać folię stretch.

Zanim jednak zajmiesz się foliowaniem całego mieszkania, sprawdź, jakie przedmioty możesz z niego wynieść – dotyczy to w szczególności tych, które mogłyby przeszkadzać podczas remontu, a także delikatnych, kruchych i wartościowych, które mogłyby ulec uszkodzeniom. Zdejmij zegary, obrazy i grafiki ze ścian, także wynieś sprzęt elektroniczny i RTV lub, jeżeli nie jest to możliwe, dokładnie owiń go folią.

Im dokładniej zabezpieczone będzie mieszkanie na czas remontu, tym łatwiej będzie można potem doprowadzić je do porządku. Warto o tym pamiętać, ponieważ sprzątanie po remontach jest zawsze czasochłonne.

Potrzebujesz pomocy? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą: Sprzątanie po remoncie

Powrót