Syllogomania, czyli patologiczne zbieractwo. Jak to wszystko posprzątać?

Sprzątanie mieszkania

Chyba każdy z nas słyszał już o osobach, które mają w swoim domu mnóstwo rzeczy i nie potrafią się ich pozbyć. W takim przypadku możemy mieć do czynienia z chorobą określaną jako syllogomania, czyli patologiczne zbieractwo.

Syllogomania jest zaburzeniem psychicznym, które polega na problemach z pozbywaniem się przedmiotów. Wówczas chora osoba gromadzi bardzo wiele rzeczy, często niepotrzebnych, które krok po kroku zabierają coraz więcej miejsca. Rzeczy te mogą stanowić również zagrożenie dla osoby chorej oraz jej otoczenia, przykładowo mogą być siedliskiem szkodników.

Jak poradzić sobie z patologicznym zbieractwem?

Osoba, która choruje na syllogomanię sama, bez odpowiedniej pomocy psychologa, nie będzie w tanie pozbyć się wszystkich rzeczy. Chorzy nierzadko nie są świadomi swoich problemów, dlatego zalecane jest rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Niestety, czasami bywa to trudne i konieczne może być umieszczenie takiej osoby w szpitalu psychiatrycznym.

Oczywiście, pozostaje jeszcze kwestia posprzątania wszystkich rzeczy po osobie chorej. W tym celu najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm oferujących sprzątanie mieszkań w Warszawie. Najczęściej rzeczy jest tak dużo, że konieczne jest zamówienie kontenerów, usunięcie wszystkich niepotrzebnych rzeczy, a także dezynfekcja pomieszczeń.

Gdy potrzebne jest wsparcie tego rodzaju, jesteśmy do dyspozycji w naszej firmie Miotła Czarownicy. Posiadamy szerokie doświadczanie, jeżeli chodzi o sprzątanie mieszkań, sprzątanie biur. Warszawa to główny obszar naszej działalności. Oferujemy też usługi jako pomoc domowa Warszawa. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Poprzedni Post
Następny Post