Sprzątanie w stylu ECO

Silne detergenty nie tylko mogą niszczyć wyposażenie w domu oraz dłonie w trakcie pracy, ale dodatkowo także mają negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Osoby, którym zależy na naturze i przy tym również na swoim bezpieczeństwie i zdrowiu, coraz częściej decydują się w związku z tym na sprzątanie w ekologicznym stylu.

Wiele popularnych środków chemicznych stosowanych podczas porządków można łatwo zastąpić tymi bardziej przyjaznymi. Bardzo pomocny jest ocet – można wykorzystać go w rozcieńczeniu jako płyn do przecierania mebli czy też mycia podłóg i okien. Także dobre efekty daje soda oczyszczona – można wykorzystać ją w formie pasty lub proszku do szorowania, na przykład do czyszczenia kuchenki, toalety, usuwania osadów z kawy i herbaty czy także jako środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów. W większości wypadków bardzo łatwo można usunąć nawet trudne zabrudzenia, chociaż zapieczony brud czasami stawia większy opór i wymagane jest już zastosowanie tradycyjnych detergentów.

Zaletą utrzymania czystości w stylu ECO jest nie tylko brak obciążenia dla środowiska naturalnego, ale również jego przystępna cena. Soda oczyszczona czy ocet są znacznie tańsze od chemii kupowanej w sklepie, a dzięki temu, że są bardzo wszechstronne, można używać ich do wyczyszczenia praktycznie całego domu.

Oprócz zaprezentowanych środków w ekologicznym utrzymaniu czystości pomoże także odkurzacz wodny – potrafi on skutecznie usuwać drobnoustroje i kurz, dlatego doskonale nadaje się też dla alergików.

Także z usług utrzymania czystości ECO można korzystać w firmach sprzątających – coraz więcej z nich wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, świadcząc usługi przyjazne dla natury. To najlepsza oferta dla tych, którzy nie mają czasu lub ochoty na samodzielne utrzymanie czystości w swoim domu czy mieszkaniu, ale jednocześnie chcą, aby nie używać do tego tradycyjnych środków chemicznych.

Następny Post