Sprzątanie pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy sprzątanie

Czystość w pokoju dziecięcym, zawłaszcza niemowlęcia, jest bardzo ważna. Oczywiście, nie powinno ono żyć w środowisku sterylnym, co ma negatywny wpływ na układ odpornościowy, ale regularne sprzątanie jest kluczowe, aby maluch mógł być bezpieczny.

Ważne jest zarówno czyszczenie mebli i sprzętów, z których korzysta dziecko, jak i także podłogi, na której nie powinny znajdować się żadne małe czy ostre drobinki. Najlepiej przecierać regularnie wszystkie powierzchnie, na których może odkładać się kurz, a odkurzanie dywanu czy wykładziny należy wykonać na samym końcu. Raz na jakiś czas warto też wyprać dziecięce zabawki lub wyczyścić je płynem dezynfekującym, który przyda się także do przecierania blatów.

Nie można zapomnieć o doborze odpowiedniej chemii – powinna być ona bezpieczna dla dziecka, ponieważ ostre detergenty mogą być przyczyną pojawienia się wysypek na skórze, a nawet groźniejszych reakcji alergicznych. Dlatego też pokój dziecięcy warto sprzątać z użyciem środków ekologicznych oraz łagodnych, które nie pozostawiają szkodliwych oparów i warstw na często używanych przez dziecko meblach czy zabawkach. Można wykorzystać także specjalną chemię przeznaczoną do dezynfekcji – jest ona oferowana w sklepach z artykułami dziecięcymi.

Możesz również powierzyć sprzątanie pokoju dziecięcego, a nawet całego domu firmom, które w tej dziedzinie posiadają doświadczenie. Wtedy ty możesz spędzić więcej czasu z dzieckiem – razem możecie wybrać się na spacer do parku i po kilku godzinach wrócić do czystego domu.

Poprzedni Post
Następny Post