Remont i kłopot – jak to wszystko posprzątać?

Czyszczenie po remontach domów i mieszkańPo wszelkiego rodzaju pracach remontowych zawsze pozostaje nieporządek. Na podłogach, ścianach, meblach zalega warstwa kurzu, na podłodze walają się resztki materiałów, folie i papiery.

Żeby w pełni cieszyć się z efektu remontu, trzeba to wszystko posprzątać. Jednak nie każdy ma na to czas lub ochotę. Co wtedy?

Porządkowanie po remoncie zajmuje zwykle dużo czasu. Trzeba wszystko dobrze zorganizować, żeby raz wykonanych prac nie musieć powtarzać kolejny raz. Również mogą być konieczne mocniejsze środki czyszczące, aby usunąć resztki materiałów. Samo ścieranie kurzu po wykonaniu gładzi gipsowych jest bardzo mozolne, ponieważ wszystkie niezasłonięte wcześniej powierzchnie pokryte są białym pyłem. Dlatego żeby zminimalizować problemy związane z późniejszym doprowadzeniem domu czy mieszkania do porządku, warto zabezpieczyć przestrzeń. Zwykle zajmują się tym ekipy, ale czasami trzeba zadbać o to samemu. Przyda się przede wszystkim folia, która położy się na meblach i innych elementach wyposażenia. Gdy nie wymienia się podłogi, warto ją także na niej rozścielić, doklejając przy ścianach, by była nieruchoma. Osłonić można też lampy i karnisze.

Jeżeli jednak po remoncie nadal pozostało dużo zanieczyszczeń, a czas goni, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wybranie firmy sprzątającej, która będzie mogła zająć się wszystkim od A do Z. Firmy te dysponują również profesjonalnym sprzętem i środkami czystości. Wystarczy tylko wyjść na spacer lub do restauracji, aby wrócić go lśniącego domu po remoncie.

Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: Sprzątanie po remoncie Warszawa

Powrót