Porządkowanie szafy na ubrania – o czym warto pamiętać?

Porządkowanie szafy

Masz często problem z utrzymaniem porządku w szafie z ubraniami? Twoje ubrania są zawsze wygniecione i nie możesz szybko znaleźć tego, co ci potrzebne? W takim przypadku warto pomyśleć o gruntownym porządku w szafie. Od czego zacząć?  

Właściwe porządkowanie szafy 

Jeżeli nie masz w swojej szafie żadnych pojemników na bieliznę, skarpetki, dodatki, także brakuje w niej wieszaków, wybierz się do sklepu, aby je zakupić. Wybór takich akcesoriów jest pokaźny, ale pamiętaj o tym, żeby dopasować je wymiarowo do szafy. Możesz też zakupić pokrowce na płaszcze i garnitury lub zdecydować się na opakowania próżniowe, które doskonale nadają się na nieużywane obecnie ubrania, na przykład na zimowe swetry – dzięki nim możesz zaoszczędzić dodatkowo miejsce w szafie.  

Następnie wyrzuć z szafy wszystkie swoje ubrania i dodatki – szafa powinna być pusta. Potem zabierz się za jej wysprzątanie, przetrzyj szafki, drążek na wieszaki, także umyj szafę z zewnątrz, szczególnie w okolicy uchwytów lub gałek, gdzie jest ona najbardziej zabrudzona.  

Układanie ubrań 

Następnie zabierz się za porządkowanie ubrań – przejrzyj je dokładnie i wyrzuć te, z których nie korzystasz od kilku lat, są mocno zniszczone lub nie pasują już na ciebie. Możesz ewentualnie umieścić je w worku i w schowku. Jeżeli zapomnisz o nim na najbliższe pół roku i nie będziesz niczego z niego potrzebować, wtedy możesz wyrzucić go z czystym sumieniem lub też przekazać potrzebującym osobom.  

Gdy pozostały tylko te ubrania, które chcesz mieć w swojej szafie, złóż je ładnie i poukładaj tematycznie na półkach i w pudełkach lub umieść na wieszakach. Swetry i dzianinowe sukienki lepiej złóż, ponieważ na wieszakach mogą się odkształcić. Na koniec możesz także włożyć do szafki odświeżacz powietrza. Wtedy wszystko w środku będzie pachniało świeżością. 

Pytania i odpowiedzi

Jak dobrze przeprowadzić porządki w szafie?

Przejrzyj ubrania, które masz w szafie i zdecyduj, które z nich chcesz zachować, a które możesz wyrzucić lub oddać. Możesz też rozważyć wypożyczenie rzeczy, których nie używasz często. Następnie uporządkuj ubrania według rodzaju, np. oddziel sukienki od spodni, a koszule od swetrów. Możesz też rozważyć segregowanie ubrań według koloru lub sezonu.

Poprzedni Post
Następny Post