Porządki po imprezie – jak się za to zabrać?

Doprowadzanie do porządku lokali po imprezach i zabawach

Często znakiem po dobrej imprezie urządzonej w domu jest bałagan. Zwykle jednak nie ma się wtedy ochoty na to, aby zabrać się za jego uprzątnięcie, przeszkadza ból głowy czy też brakuje na to po prostu czasu. Co zrobić w takiej sytuacji?  

Sprzątanie po przyjęciu 

Najlepiej dać sobie godzinę czy dwie na „dojście do żywych”, a potem zabrać się za porządkowanie wszystkiego, co trzeba. Do tego wlicza się:  

  • wyniesienie śmieci,  
  • wytarcie mebli, na które rozlały się napoje,  
  • wyczyszczenie łazienki i toalety,   
  • odkurzenie i umycie podłogi, 
  • pozmywanie naczyń. 

Należy przygotować się na ogrom pracy, gdy impreza była huczna. Oczywiście, najlepiej sprzątanie idzie w towarzystwie, dlatego jeżeli jest to możliwe, warto skorzystać z pomocy przyjaciół, którzy będą mieli na to ochotę. Dlatego jeszcze przed spotkaniem sprawdź, czy znajdzie się ktoś, kto będzie mógł zapewnić ci wsparcie w doprowadzeniu wszystkiego do ładu.  

Usługi firmy sprzątającej

W przeciwnym przypadku rozwiązaniem jest skorzystania z profesjonalnych usług utrzymania porządku, także po imprezach. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na wykonanie usługi, a specjaliści będą mogli zająć się resztą. Błyskawicznie odmienią dom czy mieszkanie nawet po wyjątkowo szalonej imprezie, a ty będziesz mógł wrócić do czystych i pachnących świeżością pokojów bez kiwnięcia przy tym palcem. Ceny przy tym wcale nie są wyjątkowo wysokie, dlatego jeżeli nie masz ochoty czy też nie masz czasu na samodzielne porządki, to naprawdę dobre rozwiązanie – warto z niego skorzystać po imprezie!

Pytania i odpowiedzi

Jak zacząć sprzątanie po imprezie?

Zacznij od usuwania największych zanieczyszczeń, takich jak papierki, butelki i opakowania po jedzeniu. Możesz to zrobić za pomocą worka na śmieci. Umyj podłogi, jeśli są brudne lub mokre i wytrzyj kurze z mebli i sprzętów elektronicznych. Umyj umywalki, wyczyść toalety i zmywaki. Na koniec możesz przewietrzyć mieszkanie. 

Poprzedni Post
Następny Post