Pomoc domowa dla osoby chorej

Pomoc domowa

Choroba potrafi wyłączyć człowieka z życia. W takim przypadku nawet zwykłe, codzienne obowiązki stają się sporym problemem. Wówczas pomoc innych będzie niezbędna. Co jednak wtedy, gdy rodzina mieszka daleko lub nie ma stale wolnego czasu?  

Jak pomóc choremu ze sprzątaniem 

Wiele osób mających problemy zdrowotne zaniedbuje takie sprawy jak sprzątanie swojego mieszkania, pranie, prasowanie. W związku z tym mieszkanie może szybko stać się zaniedbane, a tym samym może powodować również większe problemy zdrowotne przez dużo kurzu, ryzyko rozwoju pleśni, co może prowadzić do alergii i innych problemów z układem oddechowym.  

Osoba chora, która nie może samodzielnie zabrać się za sprzątanie mieszkania, może uzyskać pomoc na kilka sposobów – od rodziny, znajomych, sąsiadów, a także od firm zajmujących się świadczeniem takich usług jak pomoc domowa. Warszawa jest jednym z miast, gdzie można znaleźć je bez problemu, na przykład w naszej firmie Miotła Czarownicy. 

Zakres pomocy domowej dla osoby chorej 

Usługi mogą być w tym przypadku dopasowane indywidualnie do potrzeb klienta. Obejmują one między innymi sprzątanie mieszkania, w tym ścieranie kurzu, odkurzanie podłóg i ich mycie, dbanie o czystość w kuchni oraz w łazience, pranie, prasowanie, mycie okien.  

Oprócz tego pomoc domowa Warszawa może obejmować takie usługi jak zrobienie zakupów, wykupienie recept z apteki, gotowanie. W związku z tym to wszystko, czego może potrzebować osoba, która choruje i nie może zająć się tym samodzielnie.  

Gdy również szukasz takiej pomocy, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług w Miotle Czarownicy! 

Pytania i odpowiedzi

Jak pomóc osobie chorej ze sprzątaniem?

Jeżeli sami nie mamy czasu lub mieszkamy za daleko, warto wynająć firmę sprzątającą. Takie rozwiązanie może okazać się niezwykle pomocne i zaoszczędzi choremu pracy i zamartwień. 

Poprzedni Post
Następny Post