Opieka nad pupilem podczas wakacji

Opieka nad zwierzętami domowymi

Chcesz wybrać się w najbliższym czasie na wakacje, ale nie masz z kim zostawić swojego pupila? To duży problem,  ale można go jednak łatwo rozwiązać.

Przede wszystkim najłatwiejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na pomoc najbliższych – rodziny czy przyjaciół. Mogą oni przychodzić raz czy kilka razy dziennie do zwierzaka, aby o niego zadbać. Zdecydowanie bardziej „bezobsługowe” są w tym przypadku koty i małe zwierzątka takie jak chomiki, fretki, żółwie czy rybki – wystarczy tylko nasypać im jedzenia i zadbać o czystość w kuwecie, akwarium lub klatce. Większy problem pojawia się z psiakami, które należy wyprowadzać co najmniej dwa razy na dzień. Często okazuje się jednak, że najbliżsi nie mają czasu lub po prostu mieszkają za daleko. Co w takim przypadku?

Rozwiązania są zasadniczo dwa – można zdecydować się na hotel dla zwierząt lub opiekę w domu. Pierwsze nie zawsze każdemu zwierzęciu i także jego właścicielowi odpowiada. Przeniesienie na inne terytorium, które jest obce, zawsze jest dużym stresem. Wobec tego w takiej sytuacji warto zdecydować się na pomoc w domu – takie usługi opieki nad zwierzęciem oferowane są również przez hotele dla zwierząt i inne firmy zajmujące się tego rodzaju usługami, również można skorzystać z obsługi firm prowadzących pomoc domową, które będą mogły zadbać także o mieszkanie, na przykład posprzątać czy zrobić zakupy przed przyjazdem.

Warto rozważyć obie te opcje, a potem zdecydować się na tę najlepszą, która będzie przede wszystkim komfortowa dla pupila.

Poprzedni Post
Następny Post