Ocet – niezastąpiony w sprzątaniu

Ekologiczna czystość przez użycie octu

Zwykłe detergenty mogą zastąpić i można zrobić to naprawdę łatwo i niskim kosztem. Jednym z uniwersalnych środków, który sprawdzi się w całym domu, jest ocet. Jest obecnie wybierany nie tylko przez amatorów ekologicznego utrzymania czystości, ale również przyda się zawsze wtedy, gdy trzeba coś posprzątać.  

Ocet nie jest groźny dla środowiska naturalnego, nie podrażnia rąk, chociaż minusem może być jego zapach – szybko jednak wietrzeje i pozostawia powierzchnie czyste i higieniczne. 

Zastosowania octu  

W łazience ocet przyda się do mycia glazury, także wanny, kabiny prysznicowej i brodzika, a nawet toalety. Pomoże rozprawić się z pleśnią i osadami z kamienia. Do przecierania większych powierzchni najlepiej rozrzedzić ocet w wodzie w tych samych proporcjach, czyli jedną część octu na jedną część wody. Dla bardziej intensywnych zabrudzeń można zastosować ocet nierozcieńczony nałożony na miękką szmatkę.  

Również ocet sprawdzi się w kuchni – rozcieńczonym można umyć blaty, kuchenkę, mikrofalówkę, nawet lodówkę od środka, przy tym można także zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Jako że ocet usuwa dobrze kamień, sprawdzi się też przy myciu czajnika. Ze względu na swoje właściwości dezynfekcyjne można też wykorzystać go do czyszczenia gąbek, ściereczek czy desek do krojenia. Ponadto ocet można wykorzystać do mycia podłóg oraz szyb i luter w rozcieńczeniu z wodą.  

Wobec tego, jeżeli zabraknie ci detergentu lub po prostu chcesz wyczyścić swój dom tanio i naturalnie, w takim przypadku wybierz ocet – na pewno sprawdzi się doskonale i przekonasz się, że skuteczne sprzątanie nie musi być drogie. 

Pytania i odpowiedzi

Jakie zastosowania w sprzątaniu ma ocet?

Rozcieńczony ocet może być używany do mycia i odświeżania różnych rodzajów podłóg, takich jak panele, kafle czy drewno. Jest też skutecznym środkiem do usuwania zabrudzeń i osadów z szyb, a także pozostawia przezroczyste i lśniące powierzchnie. Może również być stosowany do usuwania kamienia i osadów z różnych powierzchni, takich jak umywalki, wanny czy płytki.

Poprzedni Post
Następny Post