Mycie podłóg z nalotu cementowego

biały nalot na podłodze

Remont się skończył, czas na sprzątanie. Najtrudniej wymyć biały nalot na podłogach. I na to znajdzie się rada. Oto wskazówki, jak skutecznie umyć posadzki, obfitujące w białe smugi.

Białe smugi poremontowe, skąd pochodzą? 

Jeśli przed remontem zabezpieczyliśmy podłogi folią malarską lub innym materiałem, biały nalot i tak się pojawi. Taki pył wchodzi nawet pod zabezpieczoną nawierzchnię. Po pierwszym myciu wydaje się nam, że już nie będziemy musieli, męczyć się z doprowadzeniem podłóg do czystości. Powierzchnia posadzkowa wysycha i pozbywamy się złudzeń, jasne smugi nie znikają. Powstają one przy renowacji mieszkania i nie sposób ich uniknąć. Jest to nalot cementowy, który tworzy się przy: 

  • wywiercaniu otworów w ścianie, 
  • szlifowaniu gładzi, 
  • remontu z użyciem płyt gipsowych. 
pokój w czasie remontu

Niezawodny środek czyszczący-woda z octem 

Nie używajmy zwykłych środków do mycia podłóg. Niektóre z nich zawierają wosk, który w połączeniu z nalotem będzie bardzo trudny do pokonania.  

Ocet jest ważnym, naturalnym środkiem do czyszczenia i mycia. Warto go mieć zawsze po ręką, gdy zabieramy się za porządki, nigdy nie zawodzi. Nie bójmy się jego ostrego zapachu, zazwyczaj szybko znika. Gdy dodamy go do ciepłej wody, wtedy nie będziemy musieli się męczyć z wielokrotnym myciem.  

Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu podłoga jest zanieczyszczona i ile nalotu cementowego znajduje się na powierzchni. Czasem wystarczy przemyć raz, niekiedy musimy czynność powtórzyć. Jednak na efekty nie trzeba czekać długo. Używając octu, zaoszczędzimy pieniądze i efektywnie zetrzemy z posadzki z biały nalot. 

Ciężko ci posprzątać mieszkanie po remoncie? Nie musisz tego robić tego sama. Profesjonaliści z firmy FengshuiHome to zespół zorganizowany, który fachowo zajmie się porządkami po odnowieniu domu. Skontaktuj się z nami, a twoje wnętrze będzie oazą czystości. 

butelka octu

Pytania i odpowiedzi:

Dlaczego po remoncie nie można domyć podłogi?

Po remoncie na podłodze pojawia się białe smugi. Jest to nalot cementowy. Użycie octu pozwoli wymyć podłogę do czysta.

Jakich płynów użyć do mycia podłóg po remoncie?

Nie używajmy płynów z woskiem, bo wtedy ciężko nam będzie wymyć nawierzchnię. Ciepła woda z octem skutecznie usunie białe smugi na podłodze.

Co zrobić, by nie myć posadzki kilkakrotnie?

Żeby chronić podłogę w czasie remontu, zabezpieczmy ją folią malarską. Wtedy nalot cementowy nie zabrudzi mocno jej powierzchni. Do wody dodajmy octu, wtedy nawierzchnia podłogowa szybko odzyska czystość.

Poprzedni Post
Następny Post