Mycie okien w stylu eko

Mycie okien eco

Aby mieć w domu dobrze umyte okna, nie musimy wcale kupować bardzo drogich środków i urządzeń. Wystarczy to, co niemalże każdy z nas ma w swoim domu!

Ekologiczne mycie okien jest ostatnio bardzo modne – dzięki niemu możemy cieszyć się krystalicznie czystymi szybami bez przepłacania za kosztowne środki czyszczące, a także z korzyścią dla naszego środowiska naturalnego.

Ocet – niezastąpiony w czyszczeniu

Jednym z najlepszych, naturalnych i uniwersalnych środków czyszczących jest ocet. Posiada właściwości myjące i nabłyszczające, dlatego doskonale nadaje się także do okien.

Podstawowy środek czyszczący do okien możemy wykonać z użyciem 1 części wody i 1 części octu, czyli mieszamy je w tych samych proporcjach. Najlepiej mieszankę umieścić w butelce ze spryskiwaczem, aby łatwo nanosić ją na szyby.

Do mieszanki można dodać też 2 łyżki soku z cytryny lub parę kropel oleju eterycznego, co pomoże w usuwaniu zabrudzeń i nada jej przyjemny zapach.

Ściereczki do mycia okien

Oprócz detergentu do mycia okien będziemy też potrzebować ściereczek. Dobrze sprawdzają się w tej roli ściereczki z mikrofibry, ale możemy też wykorzystać te bawełniane czy z irchy.

Najlepiej mieć dwie ściereczki – jedną do wycierania na mokro, a drugą na sucho.

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • w trakcie mycia okien nie zapominaj o ramach
  • wymieniaj regularnie zabrudzoną wodę na świeżą i czystą
  • podczas gdy będziesz myć okno, możesz także wyprać zasłony i firanki
  • myj okna wtedy, gdy na szybę nie pada bezpośrednie światło słoneczne
  • większe zabrudzenia usuń gąbką z szorstką stroną

Jeśli jednak nie masz czasu na ekologiczne mycie okien Warszawa to miasto, w którym jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług eko sprzątania w firmie Miotła Czarownicy!

Poprzedni Post
Następny Post