Mycie okien w stylu eko

Mycie okien eco

Aby mieć w domu dobrze umyte okna, nie musimy wcale kupować bardzo drogich środków i urządzeń. Wystarczy to, co niemalże każdy z nas ma w swoim domu!  

Ekologiczne mycie okien jest ostatnio bardzo modne – dzięki niemu możemy cieszyć się krystalicznie czystymi szybami bez przepłacania za kosztowne środki czyszczące, a także z korzyścią dla naszego środowiska naturalnego. 

Ocet – niezastąpiony w czyszczeniu 

Jednym z najlepszych, naturalnych i uniwersalnych środków czyszczących jest ocet. Posiada właściwości myjące i nabłyszczające, dlatego doskonale nadaje się także do okien. Podstawowy środek czyszczący do okien możemy wykonać z użyciem 1 części wody i 1 części octu, czyli mieszamy je w tych samych proporcjach. Najlepiej mieszankę umieścić w butelce ze spryskiwaczem, aby łatwo nanosić ją na szyby. Do mieszanki można dodać też 2 łyżki soku z cytryny lub parę kropel oleju eterycznego, co pomoże w usuwaniu zabrudzeń i nada jej przyjemny zapach. 

Ściereczki do mycia okien 

Oprócz detergentu do mycia okien będziemy też potrzebować ściereczek. Dobrze sprawdzają się w tej roli ściereczki z mikrofibry, ale możemy też wykorzystać te bawełniane czy z irchy. Najlepiej mieć dwie ściereczki – jedną do wycierania na mokro, a drugą na sucho.

O czym jeszcze warto pamiętać? 

  • w trakcie mycia okien nie zapominaj o ramach, 
  • wymieniaj regularnie zabrudzoną wodę na świeżą i czystą, 
  • podczas gdy będziesz myć okno, możesz także wyprać zasłony i firanki, 
  • myj okna wtedy, gdy na szybę nie pada bezpośrednie światło słoneczne, 
  • większe zabrudzenia usuń gąbką z szorstką stroną. 

Jeśli jednak nie masz czasu na ekologiczne mycie okien Warszawa to miasto, w którym jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług eko sprzątania w firmie Miotła Czarownicy! 

Pytania i odpowiedzi

Jak najlepiej myć okna?

Umyj ramę okna czystą szmatką lub gąbką i płynem do mycia szyb, aby usunąć kurz i brud. Nałóż płyn do mycia szyb na gąbkę lub szmatkę i umyj szyby, zaczynając od góry i przesuwając się ku dołowi. Na końcu osusz ramę okna czystą szmatką, aby usunąć ewentualne plamy i zapobiec późniejszym zabrudzeniom.

Poprzedni Post
Następny Post