Kładzenie gładzi gipsowej – jak to posprzątać?

Sprzątanie po remoncie - Warszawa

Obecnie w wielu domach i mieszkaniach kładzie się na ścianach i sufitach gładź gipsową. Efektem są gładkie ściany gotowe do malowania na dowolny kolor. Jednak po wykonaniu gładzi częstym problemem jest biały pył ze szlifowania, który pokrywa niemalże wszystko. Jak można to posprzątać?  

Wykonanie gładzi gipsowej najczęściej oznacza konieczność jej szlifowania, chociaż w sprzedaży dostępne są też gładzie bezpyłowe, które nie wymagają szlifowania, a tym samym nie brudzą tak domu. 

Zabezpiecz wszystko przed pyłem 

Największy problem z gładziami jest wtedy, gdy kładziemy je już w zamieszkałym domu, dlatego nie planujemy wynosić z niego wszystkiego, co znajduje się w pokojach. Tutaj najważniejsze jest zabezpieczenie przestrzeni. Do zabezpieczenia wszystkiego przed pyłem warto zastosować folie, które będą pokrywały meble i inne przedmioty. Oczywiście, musimy też pamiętać o tym, żeby potem delikatnie usunąć folie z pyłem, aby nie rozrzucić go wszędzie dookoła. 

Jak usunąć pył wtedy, gdy już pokrył pokój? 

Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie całkowicie ochronić pokoju przed zabrudzeniem przez pył gipsowy. W takim przypadku musimy przygotować się na dokładne sprzątanie. Najlepiej rozpocząć od góry, aby pył spadł na podłogę. Powinniśmy zdjąć wszystko z szafek, umyć przedmioty oraz meble. Także nie zapominajmy o wytrzepaniu, odkurzeniu lub wypraniu tekstyliów – przy każdym dotknięciu mogą one wtedy rozrzucać pył po pokoju, niwecząc efekt wcześniejszego sprzątania. 

Skorzystaj z pomocy w sprzątaniu! 

Jeśli jednak nie masz ochoty albo czasu na sprzątanie mieszkania po remoncie, skorzystaj z pomocy fachowców w tej dziedzinie. Nasza firma Miotła Czarownicy oferuje usługi sprzątania oraz działa jako pomoc domowa – Warszawa to główny obszar naszej działalności. Zadzwoń do nas, aby umówić się na wykonanie prac – zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie! 

Pytania i odpowiedzi

Jak posprzątać po położeniu gładzi gipsowej?

Po położeniu gładzi gipsowej na podłodze zbierz większe odpady, takie jak kawałki gładzi, folia ochronna czy taśmy maskujące. Następnie odkurz ściany i umyj podłogę.

Poprzedni Post
Następny Post