Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Odplamianie czerwonego wina

Czerwone wino to doskonały dodatek do uroczystego obiadu albo romantycznej kolacji. Co jednak zrobić wtedy, gdy rozleje się na obrus, bluzkę albo dywan?  

Istnieje kilka sposobów na to, aby usunąć plamy z czerwonego wina. Niezależnie od tego, na jaką się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o tym, że im szybciej zaczniemy działać, tym łatwiej będzie nam wywabić zabrudzenie. 

Usuwanie plam po czerwonym winie 

  1. Jeśli plama jest wilgotna, nałóż na nią papierową serwetkę lub ręcznik, aby wchłonęła wino. Nie rozcieraj i nie wcieraj go w tkaninę. Następnie szybko namocz materiał. 
  1. Jeśli nie masz pod ręką ręczników albo chusteczek albo nie możesz zdjąć ubrania zaplamionego winem, namocz je wodą na sobie i utrzymuj plamę wilgotną aż do czasu, w którym możesz zdjąć odzież – możesz zastosować wodę, ale też białe wino. Możesz też posypać plamę solą albo sodą oczyszczoną, które wchłoną nadmiar płynu. 
  1. Jeśli plama jest już zaschnięta, przygotuj papkę z sody oczyszczonej i wody i nałóż ją na plamę i pozostaw na parę godzin. Co jakiś czas sprawdzaj, czy papka nie wyschła – jeśli jest bardziej sucha, dodaj do niej kilka kropel wody. Możesz też użyć dostępnych w sklepach preparatów do wywabiania plam. Na koniec wypierz ubranie. 
  1. Inna domowa metoda na usunięcie plam z czerwonego wina to użycie wody utlenionej wymieszanej z płynem do prania albo z płynem do mycia naczyń. Potem wypierz ubranie. 
  1. Jeśli plama jest na dywanie, nałóż na nią serwetkę lub ręcznik papierowy. Delikatnie ją przykładaj i nie wcieraj napoju i nie rozcieraj plamy na boki – stosuj ruch do środka. Możesz także nasypać sól na plamę albo przygotować papkę z wody i sody oczyszczonej. Do wyboru jest też wiele odplamiaczy do dywanów. 

Prace tego rodzaju może wykonać też pomoc domowa. Warszawa to miasto, gdzie jesteśmy całkowicie do dyspozycji z naszą firmą Miotła Czarownicy! 

Pytania i odpowiedzi

Jak skutecznie usunąć plamy z czerwonego wina?

Najpierw zetrzyj nadmiar płynu. Użyj papierowych ręczników lub gazet, aby zetrzeć nadmiar czerwonego wina z tkaniny. Nie naciskaj zbyt mocno, aby nie rozsmarować plamy. W zależności od tkaniny i intensywności zabrudzeń możesz użyć kilku środków. Może to być mieszanka wody z octem, środek odplamiający lub soda oczyszczona. 

Poprzedni Post
Następny Post