Jak systematycznie zadbać o domowe porządki

brudna wanna w łazience

Sposoby na regularne porządki

Dom powinien być sprzątany na bieżąco. Wtedy niestraszny nam najazd niespodziewanych gości i zawsze czujemy się w mieszkaniu dobrze. Uporządkuj swoje wnętrza, według naszych wskazówek. 

  1. Do sprzątania kup specjalne ścierki lub używaj starych T-shirtów. Papierowe ręczniki stwarzają zagrożenie porysowania paznokciami lub pierścionkami. 
  2. Sprzątanie nie musi być czasochłonne, wystarczy 15 minut dziennie i systematyczność. Za każdym razem wyznacz sobie strefę. Może to być szafa lub jeden pokój. 
  3. Po kąpieli myj wannę. Wówczas łatwiej usuniesz zabrudzenia. 
  4. Używaj zmywarki, zaoszczędzisz wodę i czas. Maszyna zmywa, a ty porządkujesz co innego. 
  5. Porządki zawsze rozpoczynaj od góry. Najpierw umyj szafki i okna, a na końcu podłogi. W ten sposób, kurz nie będzie osiadał na powierzchniach już umytych. 

Do sprzątania stosuj środki organiczne, które nie zawierają pestycydów. W ten sposób ekologicznie zadbasz o czystość w domu. 

soda i kwasek cytrynowy - eko środki czyszczące

Pytania i odpowiedzi:

Od czego zacząć porządki w domu?

Zacznij sprzątać od górnych części mieszkania. Umyj meble i okna, kończąc na podłogach. W ten sposób kurz nie osiądzie na powierzchniach już posprzątanych. 

Ile czasu poświęcać na sprzątanie?

Jeśli codziennie będziesz sprzątać 15 minut, regularnie zrobisz porządek w każdej części domu. Taka systematyczność się opłaca, gdyż każdego dnia możesz uporządkować coś innego.

Co jest praktyczniejsze zmywarka czy ręczne mycie naczyń?

Zmywarka pozwoli na oszczędzenie czasu i wody. W czasie, gdy ona pracuje, ty możesz zająć się czymś innym. Na przykład uporządkujesz szafę lub ugotujesz obiad. 

Poprzedni Post
Następny Post