Ekologiczne sprzątanie – soda oczyszczona

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu jest, obok octu, jednym z najczęściej stosowanych związków w eko sprzątaniu. Ma mnóstwo zastosowań!  

Eko środek czyszczący

Wodorowęglan sodu znany jest między innymi jako jeden ze składników proszków do pieczenia. Dodawany jest też do napojów musujących, tabletek na nadkwasotę, używany jest również do zmiękczania wody i pochłaniania nadmiaru wilgoci i zapachu. Obecnie soda oczyszczona jest również używana podczas eko porządków.  

Sprzątanie biur, mieszkań i domów coraz częściej odbywa się właśnie z wykorzystaniem tego związku – jest łatwo dostępny i niedrogi. Nadaje się do praktycznie każdej powierzchni i można produkować z niego także inne domowe detergenty, na przykład do zmywania czy do prania. 

Do czego wykorzystać sodę oczyszczoną? 

 Podstawowe zastosowania sody oczyszczonej: 

  • usuwanie zanieczyszczeń, 
  • usuwanie kamienia i osadu, 
  • usuwanie plam różnego pochodzenia, 
  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów, 
  • odtykanie rur kanalizacyjnych, 
  • wybielanie białych tkanin, 
  • odświeżanie dywanów, wykładzin i tapicerek. 

Najczęściej soda oczyszczona sypana jest bezpośrednio na miejsce do czyszczenia albo mieszana jest z wodą – można przygotować z niej pastę czyszczącą albo używać w większym rozcieńczeniu. Także można połączyć ją z innymi produktami, na przykład z olejkami eterycznymi takimi jak cytrynowy, z drzewa herbacianego, z płatkami z mydła marsylskiego, boraksem.  

Jeśli chodzi o ekologiczne sprzątanie mieszkań Warszawa to miasto, gdzie jesteśmy do dyspozycji – gdy nie masz czasu na porządki u siebie, przyjedziemy na miejsce i zajmiemy się wszystkim co trzeba. Także ekologicznie! 

Pytania i odpowiedzi

Co to takiego soda oczyszczona?

Soda oczyszczona, to bezbarwny krystaliczny proszek stosowany w wielu różnych dziedzinach. Jest produktem naturalnym i składa się z węglanu wapnia.

Jak używać sody do sprzątania?

Soda oczyszczona może być używana do usuwania plam z ubrań i twardych powierzchni. Możesz rozpuścić ją w wodzie, nałożyć na plamę i pozostawić na kilka godzin, a następnie zmyć ciepłą wodą. Może być również stosowana do dezynfekcji powierzchni, takich jak podłogi w kuchni, zlewozmywaki i toalety.

Poprzedni Post
Następny Post