Dlaczego warto posprzątać przed przeprowadzką?

Porządki przed przeprowadzką

Zwykle większość osób w obliczu przeprowadzki ogranicza sprzątanie w swoim mieszkaniu czy też w domu – myślimy wtedy, po co się wysilać, skoro i tak za jakiś czas trzeba będzie wszystko spakować i się wyprowadzić.

To jednak spory błąd, ponieważ jeżeli o porządek zadba się przed przeprowadzką, wtedy będzie ona znacznie łatwiejsza.

Na około 2 tygodnie przed zaplanowanym terminem warto zabrać się za porządkowanie. Przede wszystkim warto poprzeglądać swoje rzeczy i wybrać te, których nie będzie się chciało zabrać ze sobą do nowego lokum. W ten sposób można ograniczyć ich liczbę jeszcze przed przeprowadzka, dlatego będzie mniej pracy w jej dniu. Podczas porządków można też często znaleźć zagubione wcześniej przedmioty.

Najlepiej poprzeglądać szafy, szuflady i półki, zajrzeć pod meble – sprawdzić swoją szafę ubraniową i wyrzucić niepotrzebne rzeczy, skończyć kosmetyki, których zostało mało, także zadbać się za opróżnianie szafek kuchennych i lodówki, by na miejsce nie musieć wozić napoczętego makaronu czy paczki mrożonek. Można też od razu zabrać się za pakowanie nieużywanych przedmiotów, na przykład odzieży sezonowej, pościeli czy też książek.

Zatem jeżeli w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę, wtedy pamiętaj o tym, że wcześniejsze porządki mogą bardzo ci pomóc. Rozdzielisz potrzebne niepotrzebne przedmioty i w związku z tym łatwiej będzie ci się spakować już przed „godziną zero”, prace pójdą też o wiele szybciej zarówno w starym, jak i w nowym lokum przy wypakowywaniu mienia.

Poprzedni Post
Następny Post