Czyszczenie i dezynfekcja powierzchni kuchennych

Higiena w kuchni jest bardzo ważna, dlatego też jeżeli chcesz zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed szkodliwymi drobnoustrojami, które mogą prowadzić nawet do zatruć pokarmowych, pamiętaj o właściwym czyszczeniu i dezynfekcji powierzchni kuchennych.

Pamiętaj o tym, aby do różnych powierzchni używać różnych środków czystości i ściereczek lub gąbek. Sprzątanie rozpoczynaj od tych miejsc, które mają styczność z żywnością, a zakończ na tych, które się z nią nie stykają – najlepiej na podłodze. W ten sposób unikniesz przenoszenia drobnoustrojów w czyste obszary.

Do miejsc, w których przygotowuje się jedzenie, używaj płynów antybakteryjnych, bardzo pomocne będzie także mleczko czyszczące – sprawdzi się do kuchenki oraz do szafek. Zwróć przy tym uwagę, jakich detergentów możesz używać – nie wszystkie nadają się do naturalnego drewna, granitu lub marmuru. Uważaj na środki z chlorem w składzie – nie powinno się stosować ich do powierzchni, na których przygotowuje się posiłki i na tych, które mają styczność z produktami spożywczymi.

Zawsze zanim przystąpisz do pracy, określ te miejsca, które są najbardziej narażone na zabrudzenia, a także te, które mają bezpośredni kontakt z żywnością – podczas sprzątania zwróć na nie szczególną uwagę.

Poprzedni Post
Następny Post